NAŠA PONUKA SLUŽIEB

Výstavba rodinných domov je našou hlavnou činnosťou. Venujeme sa jej už od roku 2008, získavame stále viac skúseností a môžme povedať, že napriek tomu, že nedávame veľa prostriedkov do reklamy, nám pribúdajú záujemcovia, ktorých odporúčajú naši spokojní zákazníci. Radi vám ukážeme naše dokončené stavby a zoznámime vás s našimi spokojnými zákazníkmi, aby ste sa uistili, že aj vy sa stanete jedným z nich.Výstavba domu strednej veľkosti (do 200 m2) nám trvá cca 5 mesiacov, menší dom zvládneme aj v kratšom čase. Ale nesnažíme sa lámať rekordy, podstatná je kvalita práce.

Venujeme sa len výstavbe nízkoenergetických alebo energeticky pasívnych domov.

_f_177DSC09689

_f_212IMG-20130426-00287

Mnohí ľudia si najskôr postavajú menšie obydlie, ktoré si neskôr zväčšujú podľa potreby. Toto je veľmi rozumná cesta, ako sa nestať otrokom vysokých hypoték. Problémom je len strach ľudí z toho, že znova, po skúsenostiach z výstavby prvej etapy, majú byť vystavení prachu z tehál, cementu, vápna, hluku miešačky, zbíjačky, majú si nechať došlapať svoj krásny trávnik, zničiť peknú dlažbu pri prevážaní ťažkého materiálu, pri prevážaní ťažkého stavebného odpadu….

Montované prístavby sú príkladom veľmi úspornej výstavby. Trvajú krátko, neexistujú pri nich mokré procesy, vzniká veľmi málo odpadu, aj ten je často využiteľný v krbe alebo peci a nemusí sa zo stavby odvážať. Nevzniká jemný cementový prach, ktorý zalieta všade. Vznikajú piliny, ktoré sa dajú pozametať, povysávať a dať napríklad na kompostovisko.

Montované nadstavby sú ľahké, nezaťažujú spodnú stavbu tak, ako keby sa nadstavba robila klasicky. Často nie je potrebné spevňovať steny spodnej stavby, robiť masívne základy.

Montované dostavby sa dajú zakladať inovatívnymi spôsobmi, napríklad na vŕtaných oceľových pilótach. V takom prípade trvá realizácia základov jeden jediný deň

 _f_184DSC09385     _f_187DSC09477

Montovaným spôsobom sa jednoducho realizujú napríklad garáže. Platí to isté, čo pri iných typoch stavieb – realizácia je rýchla, bezhlučná, bezprašná. V našich referenciách nájdete príklad výstavby garáže, ktorá trvala 1 týždeň.

_f_239IMAG0731   _f_244foto-001

Máme skúsenosti s realizáciou prevetrávaných fasád a montážou obkladov takýchto fasád.

Prevetrávaná fasáda je najlepším spôsobom, ako docieliť difúzne vlastnosti obvodových stien a zároveň je to najlacnejší spôsob, ako zamedziť letnému prehrievaniu stavby prestupom tepla cez steny.

V našich referenciách nájdete realizáciu prevetrávanej fasády montážou tepelne upraveného dreva (Thermowood) na drevený rošt, s použitím fólie ProClima.

Realizovali sme tiež montáž fasád z cementotrieskových dosák.

_f_143DSC08820

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

TopTerm, s.r.o. je certifikovanou aplikačnou firmou pre izoláciu Climatizer Plus.

Celulózová izolácia Climatizer Plus je vynikajúcim materiálom na prírodnej báze, ktorý má excelentné tepelné aj akustické vlastnosti.

Touto izoláciou sa dajú izolovať:

 • stavebné dutiny zafúkaním izolácie s pomocou fúkacieho stroja do dutého priestoru
  • steny v drevostavbách,
  • krovy,
  • podlahy,
  • priečky,
  • priestor nad a za sadrokartónovou stenou
  • priestor medzi fóliami
 • nepochôdzne povaly a dvojplášťové strechyvoľným nafúkaním na podlahu
 • neuzatvorené priestory nastriekaním zvlhčenej izolácie, ktorá sa nechá vysušiť a po vysušení drží pokope

Používame tiež fúkanú (tlakom vzduchu dopravovanú) izoláciu Climastyren.

Touto izoláciou sa dajú izolovať priestory rovnako ako s izoláciou Climatizer Plus, avšak Climastyren je vhodnejší v prípadoch, kedy nie je jednoznačne vyriešená vlhkosť izolovaného priestoru, napríklad priestory s veľkým rizikom vzniku kondenzácie vodných pár:

O potrebe izolovať a tepelne chrániť stavby už nie je potrebné diskutovať.
Nechajte si od nás odporučiť vhodný materiál aj spôsob realizácie.

Spolupracujeme so spoločnosťou VUNO Hreus, s.r.o. Žilina pri presadzovaní tohto jedinečného produktu na slovenskom trhu. Všetko o izolácii Climatizer Plus sa dozviete na stránke www.vuno.sk

V súčasnosti platná norma STN EN 81-80 zavedená v r. 2004 (výnimka povolená do r. 2014) sprísňuje požiadavky na bezpečnosť prevádzky výťahov v novostavbách, ale najmä v starších bytových domoch postavaných do roku 2000. Prevádzkované výťahy musia prejsť technickými prehliadkami, ktorých výsledkom môže byť aj to, že nevyhovujú predpisom a už ich nebude možné ďalej prevádzkovať. Vtedy je jedinou možnosťou jeho generálna oprava, alebo kompletná výmena. Okrem strojného vybavenia a kabíny je potrebné uviesťdo súladu s normami aj opláštenie výťahu. V mnohých prípadoch je výťah opláštený drôteným pletivom, čo je ale dnes úplne nevyhovujúci spôsob podľa hore uvedenej normy. Šachta musí byť opláštená požiarne odolným materiálom.

Spoločnosť  TopTerm, s.r.o. ponúka opláštenie výťahových šácht požiarne odolnými doskami na báze cementu, sadry alebo recyklovaných kompozitných materiálov, ktorých požiarna odolnosť a hluková priepustniosť je v triede vyhovujúcej hore uvedenej norme.
Tieto materiály sú navyše veľmi tvrdé a pevne, odolné voči prerazeniu a navyše je možné ich kedykoľvek povrchovo upraviť fasádnymi farbami podľa želania zákazníka. Montáž vykonávame suchým spôsobom, dosky sú vopred naformátované a montujú sa  na pripravenú konštrukciu priamo na stavenisku. Ako nosná konštrukcia môže slúžiť pôvodný oceľový rám výťahového opláštenia, ktorý sa podľa potreby a statického posúdenia spevní a rozšíri tak, ako si to vyžaduje technológia výťahu. Pôvodné výplne schodiskového zábradlia môžu zostať zachované.

Výhodou tohto spôsobu opláštenia výťahovej šachty je:

 • Rýchlosť – montáž trvá do 10 pracovných dní pri 7 poschodovom dome
 • Bezprašnosť – pri montáži v dome sa nereže, nepíli a nebrúsi
 • Čistota – nepoužívame mokré procesy, nezostávajú po nás znečistené schodištia ani ostatné spoločné priestory domu
 • Bezpečnosť – nikdy nenechávame výťahovú šachtu odokrytú bez pôvodného alebo nového plášťa
 • Bezhlučnosť – obyvateľov domu neobťažuje nadmerná hlučnosť, pracujeme v čase, kedy je prevažná časť obyvateľov v práci

TopTerm, s.r.o. pre vaše spoločenstvo vlastníkov bytov pripraví ponuku na opláštenie výťahovej šachty suchým bezprašným spôsobom, veľmi rýchlo a „bezbolestne“. A v súlade s normovými požiadavkami.

Nehnuteľnosti (najmä panelákové byty) mávajú problém s nadmerným hlukom. Zdrojom hluku môže byť:

 • ulica – autá, ľudia na ulici, rôzne technológie, stroje. Tento hluk sa šíri vzduchom a pomerne jednoducho sa dá eliminovať alebo zmierniť. Napríklad výmenou okien, alebo zatesnením existujúcich okien (často postačí aj nastavenie kovaní okien), vytvorením predsadenej transparentnej konštrukcie pred oknami atď.
 • technológie v budove – väčšina technológií v budovách je zdrojom hluku alebo vibrácií, ktoré sa následne šíria vzduchom, potrubiami alebo pevnými stavebnými konštrukciami. Najskôr zistíme zdroj hluku a potom navrhneme spôsob jeho odstránenia alebo zníženia negatívnych efektov. Môže to byť napríklad použitie rôznych protivibračných akustických podložiek pod technológie, vloženie tlmičov hluku do vzduchotechnických potrubí, alebo utesnenie vchodových dverí na byte atď.
 • ľudia v budove – najčastejšie susedia 🙂 Ak máte hlučných susedov a nepomáhajú dohovory ani polícia, tak riešenie spočíva v „akustickom odizolovaní“ vášho bytu od susedného. Nas to používame rôzne akusticky tlmivé materiály, ktorými obložíme steny. Musíme však pri tom myslieť na elimináciu akustických mostov – obkladový materiál nesmie byť kotvený ku stenám „napevno“, ale tak, aby neprenášal vibrácie.
 • rozne zdroje vo vašom súkromnom priestore – áno, aj v našich bytoch, domoch a kanceláriách sa často nachádzajú zdroje hluku a vibrácií, ktoré spôsobujú nepohodu.  Riešenie je podobné vyššieuvedeným spôsobom.

_f_206akustikaDun1    _f_207akustikaDun2

Mnohí investori, ktorí si realizujú svoj sen o dome, začnú časom snívať o bazéne. Dnes najbežnejším spôsobom je nákup hotového chemického bazéna. Takýto bazén však začne časom byť pre majiteľa viac príťažou, ako oddychom.

Je potrebné neustále v ňom filtrovať vodu a pridávať do nej agresívnu chémiu, aby sa zabránilo rastu rias a mikroorganizmov. Voda v ňom sa v lete zvykne prehriať a vtedy už nepomôže žiadna chémia – riasy sa ňom vyskytnú napriek akejkoľvek snahe. A keď slnečné dni skkončia, tak ak sa v bazéne voda neohrieva, tak je nepoužiteľný. A ohrev bazénovej vody nie je práve najlacnejšia záležitosť.

Je potrebné brániť nalietaniu listov, prachu, trávy, neustále je potrebné ho znova a znova čistiť. A na zimu je nevyhnutné ho pekne zazimovať a na jar zase odzimovať – za to vštko si špecializované firmy pýtajú nemalé peniaze!

Zdá sa vám, že vlastník chemického bazéna sa stal jeho otrokom, hoci slúžiť mal pôvodne bazén jemu? Áno, väčšinou je to tak.

Biobazén, alebo kúpacie jazero – to je iná záležitosť. Pravidelná starostlivosť oň je obmedzená na občasné vylovenie listov, povyťahovanie rias počas prvých troch rokov fungovania jazera a odstraňovanie premnožených rastlín a odumretých stoniek a listov vodných rastlín. Cez deň sa v ňom dá kúpať, večer sa pri ňom dá príjemne posedieť. Mimo kúpacej sezóny majiteľa nijako nezaťažuje, nie je potrebné s ním robiť takmer nič, a napriek tomu sa nám odvďačuje krásnymi kvetmi, vážkami, zvukmi žiab.

Biobazén sa dá použiť aj ako retenčná nádrž na dažďovú vodu.

V neposlednom rade je biobazén oázou aj pre vtáctvo, najmä v sparných letných dňoch. Vtedy vtáky zo širokého okolia využívajú vaše kúpacie jazero na ovlaženie a ako často jedinú zásobáreň vody v širokom okolí.

Ten pocit stojí za to!

TopTerm, s.r.o. vám poradí a biobazén pre vás zrealizuje.

Zelené strechy majú viacero výhod – slúžia ako tepelná izolácia, najmä v lete nám odparovaním vody z nej ochladzujú strechu domu. Obmedzujú aj tzv. efekt tepelného ostrova, pretože vďaka nim sa strechy cez deň nezohrejú a nevyžarujú teplo v noci do atmosféry.

roof-terrace-1423897_640

Máme mnohoročné skúsenosti s nízkoenergetickým stavebníctvom, trvalo udržateľnou výstavbou, nízkonákladovým bývaním. Poskytneme vám cenné rady, vďaka ktorým sa vyhnete zlým skúsenostiam a nebudete musieť tvrdiť to známe: „Prvý dom staviaš pre nepriateľa, druhý pre priateľa a až tretí pre seba.“

A ak už sa váš projekt spracováva, alebo už máte vybranú stavebnú firmu, môžte nás angažovať ako dozor investora, ktorý dohliadne na to, aby sa požiadavky investora skutočne dostali do realizácie. Skúsenosť je neoceniteľná, hovoria múdri ľudia.

Problémy s tepelným komfortom

Stavby u nás trpia problémami súvisiacimi s tepelným komfortom. To znamená, že napriek tomu, že sa v stavbe kúri (vo vykurovacej sezóne), ľudia nachádzajúci sa v stavbe nemajú dobrý pocit, pretože cítia nepohodu. Pocit nepohody sa ťažko definuje, lebo je individuálny (každý má iné vnímanie chladu), ale najčastejšie sa prejavuje takto:

 • máte pocit, že je niečo chladné vo vašej blízkosti
 • máte studené ruky, alebo na tvári cítite chlad
 • máte studené nohy
 • máte pocit prievanu, hoci nie je otvorené okno ani dvere

V lete sú zase problémy opačného charakteru:

 • máte pocit „odniekiaľ“ prichádzajúceho tepla, napriek tomu, že máte pustenú klimatizáciu (ak ju nemáte, tak pocit nadmerného tepla máte tiež, ale beriete to ako normálne, keďže je leto a vy nemáte klímu, ale verte, že by to tak nemalo byť)

Tieto problémy sú veľmi časté, pretože tepelnej pohode sa pri návrhu stavieb u nás venovalo v minulosti veľmi málo pozornosti a nie je to žiaľbohu bežné ani pri v súčasnosti projektovaných stavbách.

Verte tomu, že väčšina z uvedených nepriaznivých stavov sa dá riešiť, alebo aspoň zmierniť. Len treba vedieť, ako.

Problémy s nadmernou vlhkosťou

Ak vo vzduchu cítite „zatuchlinu“, alebo keď už problém prerastie do plesní na stenách pri podlahe, v kútoch alebo pod stropom tak je načase to začať riešiť, a verte, že používanie Sava ani Ceresitu nie je najvhodnejšie, pretože nerieši príčinu, len dôsledok. Aj intenzívne vetranie nie je to pravé, pretože tiež rieši len dôsledok problému.

Riešenie môže byť založené na odstránení zdroja vlhkosti, alebo na ohrievaní problematických miest nad teplotu rosného bodu, alebo SPRÁVNE NAVRHNUTÉ zateplenie daného miesta.

Verte, že tu nie je priestor na kutilské riešenia metódou pokus-omyl, lebo tie môžu stáť zbytočne veľa peňazí a času.

Akustika

Ak počujete zvuky z ulice, alebo počujete hučať vodovodné potrubia v stenách, prípadne ak počujete každý hlasnejší zvuk od susedov, máte do činenia s tzv. akustickými zlyhaniami stavby.

Aj tieto problémy sa dajú do určitej miery riešiť, alebo aspoň zmierniť. Napríklad šírenie zvuku stavebnými konštrukciami sa často dá vyriešiť len odstránením stavby 🙂

Našťastie nie všetky problémy sú tohto druhu.

Denné svetlo

Často zanedbávanou vecou je denné svetlo. Pri návrhu sa projektanti spoliehali na umelé svetlo. To ale nie je ono. Dnes už existujú riešenia, ktoré pomôžu presvetliť „tmavé kúty“ bytov, domov, kancelárskych priestorov a podobne.

Denné svetlo je umelým svetlom nenahraditeľné, máte z neho lepší pocit a okrem toho ušetríte elektrickú energiu.

Oslovte nás na bezplatnú konzultáciu.