Popis projektu

Dostali sme za úlohu zrealizovať rekonštrukciu strechy školskej telocvične. Tá zápasila s dlhodobo neriešeným problémom z minulosti – plechobetónovou plochou strechou.

Strecha bola vystavovaná vplyvu vody prenikajúcej cez poškodenú hydroizoláciu. Tento problém bol ale v nedávnej minulosti vyriešený nadstavaním sedlovej strechy.

Pôvodná plochá strecha však naďalej degradovala, a to vplyvom kondenzovaných vodných pár, vznikajúcich v hojnom množstve vo vnútri telocvične. Táto vlhkosť v streche kondenzovala a ďalej strechu poškodzovala až tak, že do vnútra telocvične na cvičebnú plochu začali padať kusy zhrdzaveného plechu a rozpadnutého škvarobetónu.

Medzi oceľové nosníky sme umiestnili drevené výstužné trámy, nad ktoré sa dali dlhé drevené „rebrá“. Celá táto skladba funguje ako podporný skelet strechy. Zospodu sme potom dali parotesnú fóliu s veľmi dôkladne prelepenými spojmi (aby sme zabránili ďalšiemu prenikaniu vlhkosti z telocvične do strešného plášťa. A napokon, ako stužujúcu vrstvu a tiež ako ochranu parotesnej fólie proti poškodeniu zospodu (napr. loptou) sme použili dosku Durélis o hrúbke 15mm.