Popis projektu

Kúpacie jazero, alebo inak biobazén je odpoveďou pre tých, ktorí by chceli mať doma aj pekné jazero a aj by sa v ňom chceli kúpať. Možno sa to zdá byť nemožné, ale je to možné!

Ak máte k dispozícii dostatočne veľký pozemok a nechcete sa stať otrokom výšho chemického bazéna, do ktorého musíte neprestajne sypať chlór a inú chémiu a neustále vodu filtrovať a brániť jej prehriatiu, tak kúpacie jazero je pre vás vhodná voľba.

Získate oázu pokoja, plnú života, o o ktorú sa musíte starať len minimálne a ktorá vám bude prinášať hlavne radosť. Tento bazén sme zhotovili v Šali v roku 2010, v súčasnosti je už starý 3 roky, teda vytvorila sa v ňom biologická rovnováha.

Majiteľom slúži k plnej spokojnosti, vyžaduje malú starostlivosť, je zdrojom osvieženia pre ľudí v horúcich letných dňoch, využívajú ho vtáčiky z okolia na pitie vody, keď žiadna iná v blízkosti nie je. V záhrade, v ktorej sa nachádza, pomohol vytvoriť prirodzenú rovnováhu – žaby, ktoré sa v jazere vyliahnu, zabezpečujú likvidáciu škodcov a sú zdrojom potravy pre iné zvieratá v okolí.